Ezotéria

Magyar szimbólumok jelentése otthonainkban

Szerző képe

Rejtélyek Szigete

Őseink a régi világban szinte minden tárgyat díszítettek, hogy a mély szimbolikával átitatott motívumok egészséget, szerelmet, termékenységet, összetartást, boldogságot sugározzanak tulajdonosaiknak a nap huszonnégy órájában. Milyen tárgyakat és jelképeket használhatunk mai, modern otthonainkban?

Egészség, boldogság, összetartozás

A magyar térrendezés folyamatosan változó rendszer, ami minden ember életében – akarva-akaratlanul – jelen van. Régen a legkisebb használati tárgyakat is csodálatos díszítmények ékesítették, például egy egyszerű sótartót, mosósulykot.

Ezek a szimbólumok azonban nemcsak szépek, hanem hatalmas erejük van. Az ember lelke örül, amikor ránéz egy-egy festett, faragott, hímzett tárgyra. Ezt az érzést erősíti az, hogy ezek a szimbólumok egy ősi rendet, egy komplex világnézetet sugároznak. Olyan gondolkodásmódot, amiben minden ember tudja, hogy hol a helye a világban és a szívével is látja, érzi és éli az életet.

A szimbólumok olyan „segítők” a hétköznapi életben, amelyeket bárki használhat akár városi környezetben is. Nem kell feltétlenül vidéki parasztházban élni ahhoz, hogy egy-egy „lelkes” tárgyat elhelyezzünk a környezetünkben.  Az ősi szimbólumok mai bútordarabokra faragva, illetve berendezési tárgyakra hímezve, festve is tökéletesen illeszkedhetnek akár a modern otthonokba is.

Szerelmi szimbólumok

A régi világban sokkal kevesebb magányos ember volt, mint manapság. Az emberek már gyermekkoruktól kapták azt a programot a szimbólumok közvetítésével, hogy az emberi élet alapegysége a család.

A boldog család szimbóluma több helyen megjelent a lakótérben. A legjobb helye ennek a szimbólumnak a mai lakásokban a konyha-étkezőben van, ami jó esetben a lakás központi részén helyezkedik el.

Korunkban egyre több a gyermekre vágyó meddő nő, akiknek a legjobban a tulipán, illetve a kelyhes virágmotívumok ajánlhatók. Nem véletlen az sem, hogy a női bútordarabra, amit tulipános ládának hívunk, éppen a tulipánmotívumok kerültek.

A befogadás, a nőiességet erősítő szimbólumot akár a nemi egyesülést is jelképezhetik, fordított szívvel a közepükön. A gyermekáldásra vágyó nőknek javasolható a következő honfoglaláskori motívum is, ami a női teremtő erőket serkenti.

Növekedés, megújulás

Minden ember életének mozgatórugója kell, hogy legyen, ha teljes életet kíván élni. Az életfa a folyamatos fejlődést szimbolizálja, a lakásban a legjobb helye a keleti oldalon van. A termékenység, bőség szimbólumok nemcsak az anyagi bőséget, hanem a lelki és szellemi gazdagságot is serkentik, mint például a csodaszarvas, ami az erőt, a termékenységet, a szellemi fejlődést, tudást is szimbolizálja.

Védelmi szimbólumok

Hatalmas erővel bírnak. A székelykapuk csodálatos díszítményei adták és adják ma is a család védelmét. Azt tartották őseink, hogy minden, amit a teremtéssel kapcsolatos, rontáselhárító erővel bír. Így kerültek a tulipános virágmotívumok a kapukra.

Továbbá a körkereszt, ami a legerősebb ősi szimbólumok egyike. A Nap és a Hold, a férfi és a női energiák egyensúlyát is segíti. Ezeket a szimbólumokat akár egy lakás bejárati ajtajára is felrakhatjuk és ott is ugyanolyan erővel fognak hatni.

A magyar térrendezés elvei alapján fontos, hogy először rakjunk rendet az életterünkben és utána kezdjük el díszítgetni. A szimbólumok erőt adnak, örömöt sugároznak mindenki felé. Használjuk hát ma is ezt az örökséget otthonainkban.

forrás: sokszinuvidek.24.hu

Legújabb cikkek

You cannot copy content of this page

Send this to a friend