India spirituális hagyománya szerint az emberi teremtmények múltját, jelenét és jövőjét képesek voltak meglátni az ősi idők magas szintű bölcsei. Ezeket pálmaleveleken rögzítették, amiket szent könyvtárakban tároltak el. A mestereket Maharishiknek hívták.
A levelek legtöbbjét Agasthiya írta a tanítványaival. Negyven Maharishi alkotott ilyen ősi szent iratokat, jelentős részüket tizenynyolc vezetőjük, közülük is a hét legmagasabb beavatású készítette. Mindannyian Dél-India dél-keleti államából, Tamilnáduból, azaz a tamilok földjéről származnak.
A pálmalevelek szellemi központja az ősidők óta Vaitisvaran Koil és Csidambaram. Apró városkák az óceán közelében, amik az Univerzum tudásának egyik legfőbb csomópontja. Itt éltek és alkottak a mesterek, akiknek ezt a csodás tudást és információs mezőt köszönhetjük.
A Maharishik életük során százmilliónál is több életutat rögzítettek a pálmalevelekre, amiket a keresők ujjlenyomata alapján katalogizálták. A keresés elindításához a hüvelykujj ujjlenyomatát rögzítik, férfiaknak a jobb, nőknek a bal kezéről.
A lenyomat mintázatát, karakterét visszafejtik egy képletté, ami meghatározza, melyik típusba tartozik. A pálmalevelek ezek alapján vannak kötegekbe rendezve, amik általában 50-100 levelet tartalmaz, egy típushoz jellemzően tíznél kevesebb köteg rendelhető.
A lenyomat mintázata alapján a könyvtárban kiválasztják azokat, amelyekben a legnagyobb eséllyel megtalálható a levelét kutató személy élettörténete.
Az ujjlenyomat kibontása során a hurkokat, köröket, vonalakat, kereszteződéseket figyelik meg. Ezek elrendezése minden élő embernél egyedinek tekinthető, az ismétlődés esélye elenyésző. Lényegében elképzelhetetlen, hogy létezzen két ember ugyanazzal az ujjlenyomattal.
A mintázati jegyek 108 fő típusba sorolhatók, aminek a kombinációi nagyságrendileg nyolcvanezer ujjlenyomattípusra bonthatók. Az évezredek során kialakult hatékony katalogizálási rendszer segítségével egyszerűen meghatározható, hogy az adott személynek lehet-e levele.
Egy-egy ilyen ősi kézirat az adott emberhez rendelhető, ám a keresés módszerének összetettsége és a rengeteg rendelkezésre álló levél miatt ez igen idő- és munkaigényes lehet.
Hogy megbizonyosodhassunk arról, hogy a kereső a saját levelének a tartalmát kapja meg, a felolvasás előtti fontos lépés a beazonosítás. A levelek első fejezete az azonosításhoz
szükséges személyes részleteket tartalmazza. Nevek, dátumok, végzettségek, munka, belső gondolatok, vagy akár testi jegyek.
A pálmalevelet felolvasó mester felsorolja az itt található állításokat. A levelét keresőktől adatokat nem kérnek be, válaszként határozott igennel vagy nemmel kell válaszolni. Amennyiben a válasz pozitív, a guru felolvassa a következő állítást.
Ha nem, lapoz és a következő levéllel folytatja. A folyamat egészen addig tart, amíg előkerül a levél, amelyiken az összes azonosító adat megegyezik a kereső életének részleteivel.
Amennyiben az első kötegben nem sikerült megtalálni, az azonosítás a következő kötettel folytatódik. Az azonosítás rendkívül fontos, hiszen a levél tartalma egy-egy embernek szól. Ha valakinek nem a megfelelő levelet olvasnák fel, az súlyos következményekkel járhat.
Az a tapasztalat, hogy az egy ujjlenyomat-típusba tartozók életében számos hasonlóság van. Előfordul, hogy szinte minden azonosító adatra igen volt a válasz, azonban a
végén érkezik egy állítás, amire már sajnos nemmel kell válaszolni. Ilyenkor lapoz, hiszen más pálmalevelét nem olvashatja fel.
Borzongató érzés hallani, ahogy a felolvasótól halljuk a szüleink, a párunk nevét, az eddigi életünk fontos állomásait. Számos esetben előkerülnek olyan belső gondolatok,
értékek, amikről senkinek sem beszéltünk eddigi életünk során.
Egy-egy meghatározó álom, élmény, titok, amit rajtunk kívül senki sem tud. Abban az esetben, ha esetleg az első azonosítás sikertelen, annak oka van. Aki a hívást érezve indítja el a kerestetést, minden bizonnyal van levele. Viszont nem biztos, hogy abban az életszakaszban kell megkapnia a tartalmát.
A levél egy adott élethelyzetben aktuális. Hiszen számos olyan adat szerepel az azonosító fejezetben, ami változhat az életünk során. A párunk neve, munkahely, szakma, gyer-
mekeink száma. Elképzelhető például, hogy a levél ideje akkor jön el, amikor már családot alapítottunk.
Akinél még nincs itt a megfelelő pillanat, hiába keresteti, nem fogja megtalálni. Könnyen elképzelhető, hogy a levele ott van valamelyik átnézett kötegben, de majd csak később kerülhet felolvasásra. Ez azonban igen ritka, a kerestetést elindítók felolvasására általában a regisztrációt követő néhány héten belül sor kerül.
A felolvasók számára nagyon fontos, hogy egyszerre mindig csak annyi vendéget fogadnak, amennyi levelet rövid időn belül fel tudnak olvasni.
Az azonosítást követően, ha a felolvasó megtalálta a levelet, rövid időre visszavonul, és felkészül a felolvasásra. Lefordítja, kibontja, kifejti a levélen olvasható információkat. Bár a pálmalevelek ereje és energiája szinte végtelen, a fizikai méretük korlátos. Kicsi, törékeny „lények” ezek, amiket nagy szeretettel és figyelemmel szabad csak kezelni.
A pálmalevelek ótamil nyelven íródtak, a felolvasó a tartalmát tamilul olvassa fel. A tolmács pedig a kereső nyelvére fordítja a hallottakat. A gyakorlatban ez jellemzően
úgy történik, hogy a felolvasó tolmácsa indiai angolul továbbítja felolvasó felé az információt, amit a hazai felolvasóterem képzett tolmácsa és segítője a megfelelő nyelven ad
át.
A kapott információk évezredekkel ezelőtt, teljesen más kulturális környezetben születtek. A mai kor vívmányai közül szinte semmi sem létezett abban a korban. Gondoljunk csak az autóra, számítógépre, modern orvostudományra. Az olvasó és a tolmács feladata és felelőssége ezeket az információkat a megfelelő kontextusba helyezni.
A felolvasás során az életutunkkal kapcsolatban kapunk útmutatást, néhány éves periódusokra bontva, a felolvasás napjától, az életfeladat vagy az élet végéig. Az élet szinte bármely területe megjelenhet a pálmalevélen.
Fontos azonban, hogy ez nem az élet mindenre kiterjedő krónikája. Ez az a segítség, ami segít meghozni a döntéseket és a helyes, számunkra optimális, gyümölcsöző, boldog és kiegyensúlyozott úton haladni.
A döntéseket mi hozzuk meg, a levél ebben segít. Megismerhetjük az életfeladatunkat, a főbb csomópontokat, életeseményeket. Megérthetjük, mi miért történik, milyen folyamatok és energiaterek lesznek hatással a sorsunkra.
Mindez azonban csak a hegy egyik oldala. Hiába haladunk bármerre, ha nem látjuk a helyes irányt, avagy a fától az erdőt. Az előző életek tettei és történései nyomán magunkkal hozott karmikus energiákat le kell oldani magunkról. Ezek és kedvezőtlen bolygóállások is befolyásolhatják az utunkat.
A levelek erre is tartalmaznak útmutatást. Ezek a púdzsák, vagyis szertartások. Imák, mantrák, lelki feladatok, adományok, karitatív feladatok, amikkel semlegesíthetjük, gyengíthetjük a blokkokat.
forrás: Lukács Zoltán Gábor: Sorslevelek – Az indiai pálmalevelek évezredes bölcsessége című könyve