Preuss professzor több mint 80 évvel ezelőtt jegyezte fel a kágaba hagyományok szerinti teremtésmítoszt.
szerző: Erich von Däniken
A 30 könyvoldalból csak a legfontosabb verseket kivonatolom, amelyek azt bizonyítják, hogy a kágabák istenei a világmindenségből jöttek, és a Homót intelligenssé tették.
1. vers: Egész magvunk anyja szült minket kezdetben. Ő az anyja az emberek minden fajtájának és minden törzsének…
2. vers: Ő az egyedüli anyja a tűznek, anyja a Napnak és a Tejútnak…
12. vers: És így az anya emléket hagyott hátra minden templomban. Fiaival, Síntanával, Seizanquannal, Aluaibikóval és Kultsavitabauyaval együtt emlékként énekeket és táncokat hagyott hátra.
13. vers: Erről tudósítottak a papok, az apák és az idősebb fivérek.
Ezután beszámoló következik a négy őspap harcairól a démonok és állatok ellen. Villámokat hajigáltak, minden égtáj felé röpködtek, különféle növények magját hozták le a földre. Isten-álarcokat viseltek, egyet közülük egy hegybe rejtettek:
30. vers: Ma ezeket azért öltik fel, hogy hassanak a betegségekre és mindenféle bajra, hogy a novíciusok, akik a templomban ezt tanulták, beszéljenek velük. Utána az apák, a papok és az idősebb fivérek beszámoltak róla.
Jól olvastam? Papok az ősidőkben beszéltek az álarcokkal, hogy általuk hassanak a betegségekre? Ezek a leírások csak modern értelmezéssel válnak logikussá: az álarc egy sisak volt, beépített rádió-összeköttetéssel, amelyen keresztül a papok szakértők tanácsát kérték.
Hogy a kágaba-kogi mítosz milyen messzi időkre megy vissza, azt az özönvíz ismerete bizonyítja:
38. vers: Évszázadok teltek el, amikor ez a világ természetellenes hajlamú embereket hozott létre, akik az állatokat nemi érintkezésre is használták. Az anya megkívánta a fiát, az apa a leányát, az azonos vérből való fivér a nővérét.
39. vers: Ezt meglátta Zantana törzsfőnök, és megnyitotta az ég kapuit, hogy négy éven át essék az eső.
40. vers: Amikor a papok észrevették, hogy ezt teszi, Sejzankua pap épített egy varázshajót, s mindenféle állatot és mást belerakott: négylábú állatokat, madarakat és mindenféle növényt. Ezután Mulkueikai, az idősebb fivér belépett a varázshajóba és bezárta az ajtót.
41. vers: Most piros és kék eső kezdett esni, ami négy éven át tartott, s az eső ezen az egész világon tengereket hozott létre.
42. vers: Mulkueikai, az idősebb fivér eközben a varázshajóban hevert, amely aztán a Sierra Negra gerincére ereszkedett le. A fivér a hajóból kilépve, annak közvetlen közelében maradt, s kilenc napot töltött a Sierra Negrán.
43. vers: E kilenc nap után kilenc évszázad telt el, amíg minden tenger kiszáradt, ahogyan arról a papok beszámoltak.
44. vers: Most már minden gonosz tönkrement, és a papok, valamint az idősebb fivérek mind lejöttek az égből, amire Mulkueikai kinyitotta az ajtót, s minden madarat és négylábú állatot, minden fát és növényt kirakott a földre. Ezt vitték véghez az isteni személyek, akiket Kalguasiza apának neveztek.
46. vers: És minden templomban emléket hagytak hátra.
Mennyire hasonlítanak a szövegek!A kágaba hagyomány szodomiáról beszélt, ezt tette Mózes is I. könyve 19. részében, Szodoma és Gomorra elpusztítása előtt. Ezzel egybevágó özönvíz-beszámolót tartalmaz a sumer Gilgames-eposz is.
Mindnyájan az égből szálltak alá, mondja a kágaba mítosz. A sumer király-listában szerepel a feljegyzés: Miután az áradat elvonult, a király ismét leszállt az égből; ez Úgy hangzik, mint a Gilgames-eposzban, amely arról számol be, hogyan szálltak le a nagy áradat után az istenek a földre.
Kiben van meg a szomorú bátorság ahhoz, hogy ennyire egyértelmű párhuzamosságoknál még véletlen egybeesésekről locsogjon? Én példaként csak a kágaba teremtésmítosszal azonos két mítoszt említettem, de ilyenek az ősi hagyományokban a világ minden részén találhatók.
Az átélt valóság mindenütt belekerült a mítoszokba. Papok nemzedékei kifogástalanul váltóstafétában adták tovább és őrizték meg, kozmikus tanítómestereik tudását.
Reichel-Dolmatoff professzor bebizonyította, hogy a kogik minden cselekedetét még áthatják kágaba elődeik kozmikus törvényei:
„A kogik mélyen vallásosak. Hitbéli elképzeléseik szorosan összefüggenek a világmindenség rendjéről és történéseiről vallott felfogásukkal. A legtöbb falunak van főnöke, aki megtestesíti az állami tekintélyt, de a tényleges döntési hatalom mama, a helyi pap kezében van. Ezek a férfiak alaposan ismerik a törzsi hagyományokat. Nemcsak sámánok vagy varázslók, hanem papokként olyan feladatokat is vállalnak, amelyeket sok évi kiképzés után ünnepélyes szertartásokban végeznek el.”
Felhasznált irodalom: Erich von Däniken: Strategie der Götter című könyve