Brian Sterling-Vete, a paranormális jelenségek szakértője úgy véli, a szellemek élettartama – az emberekéhez hasonlóan – korlátozott lehet.
A szellemek sem élnek örökké? Talán furcsának tűnhet e kérdés, de annak lehetősége, hogy egy elhunyt személy szelleme idővel maga is meghalhat már jó ideje beszédtéma a kutatók körében.
Közéjük tartozik a természetfeletti esetek veterán kutatója, Brian Sterling-Vete is, aki jelentős időt töltött azzal, hogy elemezze a különféle paranormális nyomozásokból származó adatokat.
Megállapításai szerint „a világ legkísértetiesebb helyeiről” egyre ritkábban érkeznek már beszámolók – különösen azokról a pontokról, ahol legalább 100 éve tapasztalnak szellemjárást az emberek.
„Adataink összegzése után megdöbbentő volt belegondolni, hogy sok, egykor híres szellemünk szó szerint haldokolik vagy végleg eltávozott” – mondta Sterling-Vete.
„Kiderült, hogy a nevezetes kísértetjárta helyszíneken élő szellemeket már csak elvétve látják, némelyikük pedig évek óta nem adott hírt magáról”.
„Kutatásaink azt sugallják, hogy a szellemvilág lakóinak élettartama – akárcsak a mienk – véges. Egyszerűbben fogalmazva: a termodinamika második törvénye kimondja, hogy az energia idővel hajlamos eloszlani és lebomlani”- mutat rá.
A tudomány nem ismeri el a szellemek létezését, így ezen kutatások eredményeire sem tekinthetünk megdönthetetlen igazságként, ugyanakkor Sterling-Vete elmélete felvet egy érdekes kérdést.
Ha a szellemek valóságosak, de egyben halandók is, vajon mi történik velük a „haláluk” után?
A válaszok keresése folytatódik.