A sakktábla rejtett üzenete

sakk szimbolikája

Tudsz sakkozni? Akkor ismered a bástya egyenes vonalú mozgását, a futó átlós útját és a ló ferde ugrását.

Tudod, hogy bár a király minden irányban tud egy lépést tenni, de mégis a királynő a játék igazi uralkodója.

Ismered a játék mély, belső jelentését is? Tudod, mivel foglalkozol, amikor sakkozol?

A sakktábla a misztériumok háza. A 64 mező a mágikus 8×8-as Merkúr-négyzetet jelképezi, amely megértést, felismerést és szerencsét hoz; ha összeadjuk a számokat 1-től 64-ig, az eredmény 2080, amely numerológiai szemszögből a létezés teljességét jelképezi: 2 (az anyaistennő) + 0 (határtalan lehetőségek) + 8 (ok és okozat) + 0 (határtalan lehetőségek) = 10 = 1 („én vagyok”) + 0 (határtalan lehetőségek) = 1 (egy ÚJ „én vagyok”).

A sakktáblán a fehér és a fekete, a világos és a sötét, a pozitív és a negatív játszik, tervez, ugyanúgy, mint a te saját lelkedben rejlő tulajdonságok.

A bástyák az anyag határait jelképezik. Nézd meg egyszer a rajzukat a Tarot XIII. és XVIII. kártyáján. Elsősorban ők határolják be a földi létezés játékterét.

Mellettük állnak a lovak, amelyek az ösztön-életet és az állati szenvedélyeket jelképezik. A ló „nemes állat”, van feje, lába és lábfeje, amely annyit jelent, hogy a személyiségnek ez az állati összetevője magasabb, emberibb színvonalat is képes elérni.

De amíg eljön ez a pillanat, a lovak a hétköznapok sakktábláján továbbra is ferde irányú ugrásokkal mozognak.

A futók a gondolkodás tanácsadói; egyenes vonalú, átlós mozgásukkal összekötő és áthidaló szerepet játszanak.

Mindegyik színben két bástya, két ló és két futó van, amely a tudat és a tudattalan kettősségére utal.

A játék középpontjában a király és a királynő áll. A király a férfi princípiumot jelképezi, a tudatos létezést; minden irányba képes látni, de nem túl messze; nem lát tovább az orránál.

A király az egyetlen figura, amelyet nem lehet leütni. Elveszti ugyan a játékot, ha körülzárják, azaz ha nem tud kimenekülni a másik hatalom által képzett gyűrűből. Ekkor vége a játéknak, a „fehér” vagy a „fekete” nyert, de a király életben maradt.

A királynő az egyetlen, aki az egész játékteret uralja, egyenesen, átlósan és minden irányban. Egyesíti magában a bástya és a futó tulajdonságait, csak a ló ferde ugrása hiányzik belőle.

A királynőben szabadon kibontakozhat a király, benne találja meg legnagyobb támaszát. A királynő a női princípiumot jelképezi: az érzést, az intuíciót és a bölcsességet.

A nyolc gyalog az ok és okozat törvényszerűségeinek a kifejeződése, amelyben formát nyer az emberi létezés valósága, és amely elszakíthatatlanul összefügg a nyolcassal, a sors igazságosságának a számával.

A gyalogok jelképezik még ezenkívül a négy elem nyolc tulajdonságát: a tűz melegét és szárazságát (tudat), a víz hűvösségét és nedvességét (érzés), a levegő melegét és nedvességét (gondolkodás) és a föld szárazságát és hűvösségét (anyag), amelyek sorban érvényre jutnak.

A nyolc gyalogban megtaláljuk azokat az összetevőket, amelyek azzá tesznek bennünket, amik vagyunk: az öt érzékszervet, az akaratot, az emlékezetet és az értelmet.

A sakkjáték személyiségét megközelíthetjük úgy is, hogy figyelünk a vonásaira; a lelked „fehér” és „fekete” vonásai ugyanúgy tanúskodnak a személyiségedről.

A „fehér” és a „fekete” ugyanannak az érmének a két oldala, ezért a lelkedben is csak egy játékos van: TE magad.

Ha a fehér van soron, az eredmény a fehér mágia. Ha fekete mágiáról van szó, ott csak a fekete oldal játszhat.

A fény, a megvilágosodott rész fehér benned. Ez a te Éned, aki az embertársait tartja szem előtt, és feléjük törekszik.

A fekete a sötétség, a személyiséged negatív része. Ez az alsóbbrendű én, amely a személyiséget állítja a középpontba, még-pedig úgy, hogy az csak saját magára gondol, és ezért a földhöz kötött.

szimbólum

You cannot copy content of this page

Send this to a friend