A számok fontos részei a kínai kultúrának. A számoknak ugyanis a kínai emberek óriási jelentőséget tulajdonítanak a mindennapjaikban, és szerencsét remélnek tőlük.
A 8-as és más szerencsés számok
A kínai kultúrában az alapján döntik el, hogy egy adott szám szerencsés-e vagy sem, hogy a kiejtése hasonlít-e a szerencse valamelyik szinonimájához, vagy más szerencsét jelelölő szó hangzásvilágához.
A szerencseszámok a kínai emberek életében nagyon fontosak, ezért mindig figyelembe veszik őket, ha házszámot, telefonszámot, egy új üzletnek címet választanak vagy épp az esküvőjük dátumát készülnek kitűzni.
A 8-as szám jólétet, gazdagságot, sikert és egyben kiemelkedő gazdasági státuszt is jelöl. Egy kiváló példa erre, hogy a 2008-as pekingi olimpia megnyitója 2008. Augusztus 8-án (08.08.08), este 8 óra 8 perckor vette kezdetét.
A kínaiak jobban szeretik a páros számokat, mint a páratlanokat, hiszen mélyen hisznek a harmónia és az egyensúly fontosságában.
A 2-es szám például a harmóniát jelképezi szerintük, míg a 6-os a sikert. Persze vannak kivételek is, így például a páratlan számok közül a 9-es szám az állandóságot jelöli, mivel kiejtése nagyon hasonlít az állandóság kínai megfelelőjének kiejtéséhez.
A szerencseszámok az üzleti életben
A szerencseszámoknak nemcsak a mindennapi életben tulajdonítanak nagy jelentőséget, de az üzleti életben is nagyon figyelnek ezekre a dolgokra. Amikor például egy új boltot nyitnak, a megnyitó ünnepséget gyakran teszik az adott hónap 8. napjára, de a szerződéseket is ezen a napon szokták megkötni.
Úgy hiszik ugyanis, hogy ez a szám szerencsét hoz a vállalkozásoknak. Ha a vállalkozást a hónap 9. napján indítják el, akkor azt mondják, hogy az üzlet stabil és állandó lesz, míg ha a hónap 6. napján, akkor a vállalkozást sikerek koronázzák majd.