Hihetetlen UFO aktivitást mutat az Egyesült Államok partvonalai mentén, az Enigma nevű UFO-figyelő alkalmazás. Az eszköz adatai szerint ezeken a helyeken narancssárga pontok ezrei emelkednek ki a vízből, majd tűnnek el ismét a mélyben.
A rendszer felhasználói egyre több azonosítatlan tárgyat észlelnek az Enigma segítségével, melyek hangtalanul, narancs és zöld árnyalatban közlekednek a víz alatt, köröket verve a földi technológiára.
Az Enigma UFO-figyelő alkalmazás 2022 végén indult, s azóta mintegy 30 000 ezer észlelést rögzített szerte a világon.
Ebből 9000 az olyan megfigyelés, amely 10 mérföldön belül történt az amerikai partokhoz képest.
A beszámolók között több olyan eset is szerepel, ahol a rejtélyes tárgyak teljesen hangtalanul buktak a víz alá, vagy épp onnan emelkedtek ki – bármiféle fröccsenés nélkül.
A bejelentések szerint a legnagyobb UFO-tevékenység Kalifornia és Florida államokban történt, ahol a hosszú partvonalakon rengetegen voltak szemtanúi az ismeretlen fényjelenségeknek.
A haditengerészet egykori ellentengernagya, Tim Gallaudet szerint, a tömegesen észlelt fényjelenségeket nem szabad félvállról venni, mivel azok komoly nemzetbiztonsági kockázatot is jelenthetnek.
Gallaudet úgy véli, az, hogy a Védelmi Minisztérium nem reagál erőteljesebben a partmenti anomáliákra, rendkívül árulkodó. Elképzelhetőnek tartja, hogy a kormány nem oszt meg minden információt a jelenséggel kapcsolatban, teret adva a vadabbnál vadabb összeesküvés-elméleteknek.
Egy 2024 márciusában készült szakértői jelentés szerint, ezek a földönkívüli eredetű objektumok „globális következményekkel” járhatnak.
Az Enigma mindazonáltal továbbra is gyűjti az adatokat, rávilágítva arra, hogy az UFO-k felbukkanására immár nemcsak az égen, hanem a víz alatt is számítanunk kell.







