UFO-k és földönkívüliek

Kepler és a Holdlakók

Kevesen tudják, hogy a bolygómozgás alaptörvényeit megfogalmazó nagy német csillagász, Johannes Kepler hitt a földönkívüliek létezésében. Mélységes meggyőződéssel hitte azt is, hogy a Hold és a Jupiter lakott.

Elmélete szerint Isten részéről fölösleges anyagpazarlás volna lakatlan világokat teremteni, sőt még holddal is felékesíteni azokat.

Abban is bízott, hogy a világegyetemben mindenütt ugyanazon törvények érvényesek, tehát ha a Földön léteznek emberek, akkor más bolygókon is lehetnek értelmes lények.

Úgy vélekedett, hogy a Jupiter is ilyen bolygó lehet. Kepler asztrológus is volt, ebből eredően ilyen természetű érvet is felhozott saját elmélete védelmében.

„A következtetés teljesen nyilvánvaló. Mindegyik bolygót a saját holdjai szolgálják. A Hold a mi számunkra teremtetett és nem más bolygók számára. (Itt Kepler ellentmondásba keveredik önmagával. Ha a Holdat csak az emberek számára teremtette Isten, akkor a Holdlakók nem létez-hetnek.) Ugyanígy a Jupiter négy parányi holdja nem a mi gyönyörködtetésünk céljából létezik, hanem azok bárminő csekély elmozdulásukkal a Jupiterlakók életére vannak befolyással; azaz asztrológiai szempontból hatnak rájuk.”

– írja a neves csillagász Álom című művében. (A cikkben szereplő valamennyi idézet Keplernek ebből a művéből való.)

Kepler kedvenc vesszőparipája azonban égi kísérőnk, a Hold lakosai voltak. Létezésükben már csak azért is bizonyos volt, mert mestere, Maestlín hasonló nézeteket vallott. Kepler tanára ugyanis egy 1605-ös holdfogyatkozás alkalmával hatalmas, felhőhöz hasonlatos fekete foltot figyelt meg a Holdon, amely szerinte Föld bolygónak a Holdról megfigyelhető különböző fázisai természetesen a Holdlakókat ejtik ámulatba.

Kepler
A világegyetem, a bolygók és dimenziók felépítése Kepler szerint

Mestere tanai nyomán Kepler bizonyos volt benne, hogy ha a Holdon esik az eső, akkor annak légköre van. Az atmoszféra pedig megóvja az ottani lényeket a kéthetes nappal forróságától, a néha mutatkozó esőfelhők pedig nedvességet biztosítanak a számukra.

Most pedig lássuk, Kepler elképzelései szerint milyenek azok a sokat emlegetett Holdlakók. A neves csillagász fejlett és primitív életformákat egyaránt feltételezett égi kísérőnkön.

Ami a Hold fejlettebb lakóit illeti, külsőleg nem nagyon különböznek tőlünk. Olyannyira nem, hogy Kepler „holdi embereknek” nevezi őket.

„Minthogy a Holdon minden sokkal nagyobb (így a hegyek is), szinte bizonyosra veszem, hogy az ottani emberek valóságos óriások hozzánk képest. Tekintettel erre, a Holdon gigantikus, a piramisoknál is nagyobb alkotásokat hozhattak létre. A holdi emberek teste szivacsos, bőrük pikkelyes, ami jól megvédi őket a forróságtól. Ám ennek ellenére, ha nem menekülnek időben a Hold talaja alá épített városaikba, menthetetlenül elpusztulnak a forróságtól. Ugyanis bőrük külső rétege megkeményedik és megég, aztán alkonyatkor lehullik. Ez a folyamat hasonlít a vedléshez. De bőrük nem nő vissza. Ezért akik kint feledkeztek, azokat okvetlenül megöli a forróság. Az ilyen szerencsétlenek aztán társaik táplálékául szolgálnak.”

Kepler szerint a holdi emberek állatokat is tenyésztenek. (Nagy kár, hogy ezek ismertetésére nem tér ki. Lehet, hogy ugyanolyanoknak képzelte azokat, minta földieket?) A holdbéli növényekre még kevesebb szót veszteget. Csak annyit tart érdemesnek megjegyezni róluk, hogy kérgük ugyanolyan pikkelyes, mint az emberek bőre. (De olvassuk tovább Kepler ismertetését a Hold lakóiról!)

„A holdi emberek csordákban vándorolva legeltetik nyájaikat. Mezőik és legelőik nincsenek túl nagy távolságra a lakásaiktól, hogy ne kelljen messzire menniük, miközben a Nap heve elől menekülnek. Korábban említettük, hogy a Holdlakók óriási termetűek. Fejlődésük sebessége és az életük hossza is más, mint a miénk. Ez leginkább asztrológiai megfontolások alapján látható be. A Földön az állócsillagok nagyon lassú mozgása, az egyes bolygók rövid keringési ideje és bolygónk napi forgása, úgy tűnik, kapcsolatban van az emberi élet hosszával. A Hold számára az állócsillagok gyorsabban mozognak a Szaturnusznál, és mivel napjuk tizenötször hosszabb, mint a miénk, úgy gondoltam, hogy a holdi embereket hozzánk viszonyítva rövidebb életűeknek, de gyorsabb növekedésűeknek írhatnám le.”

Kepler nagyon érdekes módon képzeli el a Holdlakók közlekedését. Szerinte vannak köztük olyanok, akik hosszú lábaikon a mi leggyorsabb lovainknál is sebesebben szaladnak, míg mások repülni képesek. Valamennyien tudnak úszni, amit a Hold talaja alatt rejtőző barlangok tavában rendszeresen gyakorolnak is.

„A holdi embereknek egyetlen ellenségük van, a különböző mérges kígyók fajzata. Ezek közül némelyek a barlangok szájában fekve élvezik a  forróságot, míg mások fenyőtoboz-szerűen összegömbölyödnek, és csak este élénkülnek meg.”

Kepler őszintén bízott benne, hogy hamarosan eljutunk a Holdlakókhoz.

„Amint valaki bemutatja a repülés művészetét, emberi fajunk telepesei nem fognak hiányozni a Holdról. Ki gondolta volna egykor, hogy a széles óceánt nyugodtabban lehet átszelni, mint a keskeny Adriát, a Balti-tengert, vagy a Csatornát. (Kepler itt a La-Manche-ra gondol.) Ha legyőzzük a levegőt olyan hajókkal, amelyek repülnek, bárhová eljuthatunk. Mivel a Holdon az élet sokkal mostohább, mint nálunk, fel kell készülnünk arra az eshetőségre is, hogy a holdi emberek elfoglalják tőlünk a Földet, és mi kényszerülünk a Holdra települni. (!) Bízom benne, hogy ebben az esetben művem hasznos útikönyv lesz a Holdon a kivándorlóknak és a zarándok-atyáknak.”

Kepler modern gondolatai sokakat megdöbbentett. Nemcsak a repülést, sőt ha belegondolunk: az űrrepülést jósolja meg, de az ember Holdra településének gondolata is foglalkoztatja őt. A „holdi emberek inváziójával” pedig mintha modern fantasztikus regények, vagy Orson Welles hírhedt rádiójátéka, a Világok háborúja köszönne vissza.

Ezek a tények azért is meglepőek, mert könnyen az inkvizíció börtönében találta magát az, aki ennyire merész gondolatokkal foglalkozott. (Nem véletlenül ragaszkodott ahhoz, hogy Álom című műve csak a halála után jelenjen meg.) A jeles csillagász helyzetét az is súlyosbította, hogy édesanyja boszorkányság vádjával éppen börtönben ült. Mindez csak növelheti iránta érzett tiszteletünket. Kepler könyve századokon átívelő érték, amely méltán tarthat számot az UFO-kutatók érdeklődésére.

Kövess minket a Facebookon!
Legújabb cikkek

A világ első UFO-szelfijét készítette egy brazil UFO-kutató?

Számos UFO-fotó készült már világszerte, ám többségükről hamar kiderült, hogy azokon csupán természeti jelenségek vagy optikai hatások láthatók. Most azonban úgy tűnik, hogy minden ...
The Awful

„Rettenetesnek” hívták azt a szárnyas lényt, ami éveken át ijesztgette amerikai kisvárosok lakóit

1925-ben ijesztő találkozások zavarták meg két amerikai kisváros, Berkshire és Richford nyugalmát. A Vermont állambeli települések lakói egy ijesztő, szárnyas fenevadról beszéltek, mely leginkább ...

Fényes gömbök követtek több mint 3000 kilométeren át egy Nigériába tartó utasszállítót

Egy utasszállító pilótája azt állítja, ismeretlen objektumok követték a gépét, több mint 3000 kilométeren keresztül. Ruud Van Pangemanan kapitány egy Boeing 747-essel tartott Szaúd-Arábiából ...

A földönkívüliekért rajongó Tom Cruise a világűrben akar forgatni

Hollywood örökifjú fenegyereke egészen kivételes helyszínt választott jövőbeni filmjéhez. Tom Cruise-ról köztudott, hogy szereti a teljesítőképessége határait feszegetni egy-egy látványos akciójelenet érdekében. Karrierje során ...

Trump: „Ha nyerek, még több titkos aktát hozok nyilvánosságra az UFO-król és Kennedyről”

Donald Trump további UFO-aktákat hozna nyilvánosságra, amennyiben megnyeri a novemberi elnökválasztást. A republikánus elnökjelölt minderről a The Lex Fridman podcastban beszélt, ahol sok más ...

Spontán teleportáció? Egy kínai férfi 800 kilométert utazott rövid idő alatt – ma sem értik, hogyan

A mai napig rejtély, hogyan volt képes egy kínai parasztember 800 kilométert megtenni egy éjszaka leforgása alatt. Huang Yanqiu egy távoli faluban, Dongbeigaóban élt, ...

You cannot copy content of this page

Send this to a friend