Ron Miller többek között a Scientific Americannek és a National Geographic-nek készít csillagászati témájú illusztrációkat.
Egyik képsorozatán azt láthatjuk, milyen látványt nyújtanának a Naprendszer bolygói a Földről nézve, ha a Hold távolságában lennének.
Merkúr
Átmérő: 4878 km. A légkör nélküli, kráterekkel sűrűn borított égitest látványa hasonló lenne a Holdéhoz. 2011-ben először állt űrszonda pályára körülötte, így az utóbbi években sok újdonságot tudtunk meg róla.
Vénusz
Átmérő: 12 103 km. A méretében a Földhöz leginkább hasonló bolygó pokolian meleg (közel 500 Celsius-fokos) felszínét nem látnánk a vastag, sárgás felhőzet miatt. A Vénusz több tulajdonsága még ma is rejtélynek számít.
Mars
Átmérő: 6794 km. Jól látnánk a vörös bolygó nagyobb felszíni alakzatait, jégsapkáit és globális porviharait. Itt most a Curiosity a főszereplő, amely megkezdte hosszú gurulását fő tudományos célpontja felé.
Jupiter
Egyenlítői átmérő: 142 984 km; sarki átmérő: 133 708 km (az óriásbolygók a forgás miatt lapultak). A Naprendszer legnagyobb bolygója nyomasztó látvány lenne a Hold helyén. Sávjai és hatalmas, több Föld méretű viharai is jól látszanának.
Szaturnusz
Egyenlítői átmérő: 120 536 km; sarki átmérő: 108 728 km. Talán a legszebb látvány lenne, hatalmas gyűrűrendszerével. Nemrég különleges képek készültek róla, amelyeken a Föld is látszik.
Uránusz
Egyenlítői átmérő: 51 118 km; sarki átmérő: 49 946 km. Zöldeskék-türkiz színű, tükörsima korongja sokak kedvence lenne. Ezt a bolygót a Földről már nem lehet látni szabad szemmel, így a távcső előtti időkben csak a Szaturnuszig tartott a Naprendszer.
Neptunusz
Egyenlítői átmérő: 49 528 km; sarki átmérő: 48 600 km. Mélykék színével és viharos szeleivel a Naprendszer legtávolabbi bolygója is szép lenne a Hold helyén.
fotók: Ron Miller